Европски ФудбалФудбал

Барса го донесе минатото лето, а сега тој ќе го тужи каталонскиот гигант!

Бразилскиот играч за врска Матеус Фернандес планира да ја тужи Барселона за, како што тврди, неоправдан отказ.

Барселона официјално објави на претпоследниот ден од јуни дека го раскинува договорот со бразилскиот играч за врска.

Матеус пристигна во Барселона во август 2020 година за седум милиони евра, додека спортски директор беше Ерик Абидал, но тој никогаш не беше официјално претставен.

Навистина, кога Барселона го потврди неговото пристигнување, многумина аналитичари во Бразил беа изненадени од трансферот, тврдејќи дека играчот од средниот ред не е капацитет за Барселона.

Матеус сега не е задоволен од одлуката на клубот и реши да ги тужи.

Одигра само еден натпревар за Каталонците, 17 минути во победата од 4:0 над Киев Киев во Лигата на шампионите.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!