ФудбалФудбал - Четврта Лига

Бараж за Трета лига – Југозапад: Лисолај и КСК Крклино во финална битка

Утре со почеток од 17:00 часот на Стадионот „Петар Милошевски“ во Битола ќе се одигра финалниот бараж натпревар за влез во Трета лига – Југозапад помеѓу екипите на Лисолај и КСК Крклино.

Победникот од овој меч ќе обезбеди учество во Третата македонска фудбалска лига – Југозапад.

Најавата на натпреварот ја овозможи Revolution Development

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!