ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Бафто патува во Демир Хисар, Мартиновски ќе им суди на Новаци и Македонија Враништа

Делегирани судиите за 2. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Колото ќе биде отворено веќе утре со дерби дуелот меѓу Новаци и Македонија од Враништа, додека пак останатите натпревари стандардно ќе се одиграат в недела.

Сите натпревари ќе започна во ист термин, односно во 16:00 часот.

  • Делегирани судии 2. коло ТМФЛ – Југозапад:

Новаци – Македонија Враништа, Александар Мартиновски (Охрид)
Кравари – Сатеска, Јован Анѓелкоски (Струга)
Јанг Тим – Влазними, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Велмеј – Кораб, Дарко Котевски (Битола)
Иднина Боровец – Преспа, Љупчо Богдановски (Битола)
Демир Хисар – Лирија, Фатмир Бафто (Охрид)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!