ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Бафто на Могила, Иванов ќе им суди на Осогово и Беласица

Делегирани судиите за 22. коло од Втората лига – Исток. Натпреварите се играат во сабота со почеток од 16:00 часот.

Каменица Саса – Пехчево, Дени Лековски (Битола)
Осогово – Беласица, Никола Иванов (Велес)
Локомотива – Победа, Христијан Божиновски (Скопје)
Братство – Слога 1934, Фатмир Бафто (Охрид)
Детонит – Кожуф, Крумислав Ѓоргиев (Штип)

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!