ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Бафто го доби дербито меѓу Црно Буки и Караорман, Ѓорѓиевски ќе го суди дербито во Враништа

Делегирани судиите за 11. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад. Колото ќе биде одбележано со два дерби натпревари. Фатмир Бафто го доби дербито меѓу Црно Буки и Караорман за врвот од табелата, додека пак дербито во Враништа меѓу Македонија и Сатеска ќе го суди Владимир Ѓорѓиевски.

Делегирани судии 11. коло ТМФЛ – Југозапад:

Кравари – Лирија, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Црно Буки – Караорман, Фатмир Бафто (Охрид)
Македонија Враништа – Сатеска, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)
Влазними – Стрела, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)
Демир Хисар – Новаци, Садик Таири (Струга)
Преспа – Октиси, Илија Груевски (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!