ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Бафто го доби дербито меѓу Караорман и Новаци, Спироски ќе им суди на Кравари и Демир Хисар

В недела ќе бидат одиграни четири натпревари од 17. коло на Третата фудбалска лига – Југозапад. Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари кои ќе започнат во 15:30 часот.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Црно Буки – Влазними, Енис Зекмановски (Ресен)
Кравари – Демир Хисар, Анѓеле Спироски (Струга)
Победа – Преспа, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Караорман – Новаци, Фатмир Бафто (Охрид)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!