Европски ФудбалФудбал

Баерн го сака Киеза, еве го одговорот на Јувентус

Една од ѕвездите на овогодинешното ЕУРО, Федерико Киес е мета на Баерн.

Баерн сакаше да преговара со Јувентус околу Киеза, но торинскиот клуб одби какво било разговор за трансфер.

Синот на легендарниот Енрико Киеза има желба да остане во Јувентус и клубот јасно му соопшти на Баерн дека не залудно се надева на доаѓање на одличен напаѓач.

23-годишниот играч е во плановите на Масимилијано Алегри за следната сезона и се очекува да биде еден од клучните играчи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!