Европски ФудбалФудбал

Бабунски кариерата ја продолжува во Дебрецен

Давид Бабунски е ново засилување за Дебрецен. Тој стави потпис на двегодишен доворот со унгарскиот клуб, кој денес на неговата официјална страница го претстави Бабунски како ново засилување.

27-годишниот играч за врска во унгарскиот шампионат доаѓа од редовите на романски Виторул Констанца, каде за задржа кратко.

Македонскиот фудбалер кариерата ја започна во Барселона Б, потоа се пресели во Црвена Звезда, Јокохама, Омија и Ботошани. Првпат за сениорската репрезентација заигра во 2013 година и забележа девет настапи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!