ОстанатоФудбалФутсал

Астибо со 13 гола го „уништи“ Кардшлк, Црешово Топче преку Мал Ајакс обезбеди следна фаза од Купот

Синоќа беа комплетирани натпреварите од осминафиналето од футсал Купот на Македонија. Екипата на Астибо беше убедлива во градската пресметка со Кардшлк со убедливи 0:13. Сосема очекувано искусната екипа на Астибо ја оправдата фаворитската улога и во текот на целиот натпревар имаше тотална доминација над протовникот.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Дарко Алексовски со шест погодоци беше најдобар стрелец, а двојни стрелци беа Иван Николовски, Иван Стојчев и Горан Арсовски.

>>> ПРОНАЈДЕТЕ ГО ВАШЕТО МЕСТО ЗА ОДМОР – РЕЗЕРВИРАЈ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

Во Пробиштип екипата на Црешово Топче со 6:2 го исфрли Мал Ајакс од Купот и обезбеди четвртфинале. Мартин Спасов постигна два погодоци за Црешово Топче, а по еден гол постигнаа Глигорче Јакимов, Томислав Харлампиев, Горан Горгиев и Антонио Стојчов. За екипата од Штип погодоците ги постигнаа Седат Мамудов и Мелих Шерифов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!