ФудбалФутсал

Астибо сигурен против Кардшлк во градското дерби, Форца со ДЕВЕТ гола го испрати Мал Ајакс за Штип

Градското дерби во Штип му припадна на Астибо кој со 4:6 беше подобар противник од Кардшлк. Марјан Зашков со четири погодоци ја искина мрежата на противникот, а по еден гол постигнаа Иван Колев и Петар Левков. За домаќинот хет-трик постигна Сердар Синанов, а еден погодок беше дело на Нешат Демиров.

Форца го торпедираше Мал Ајакс и го испрати назад во Штип со полна мрежа, откако домаќините кои итаат кон Прва лига триумфираа со убедливи 9:1.

По два погодоци на овој тренинг натпревар за фаворитот Форца постигнаа Ергин Шерифи, Висар Аљији, Екрем Мемеди, Кристијан Златковски, а еден погодок постигна Бесим Мустафи. За гостите од Штип еден погодок постигна Дарко Димитровски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!