ОстанатоФудбалФутсал

Астибо на клучните натпревари против Клими и Конзули ќе биде преполовен

Штипски Астибо има вистински проблеми кога е во прашање комплетноста на тимот за клучните два натпревари против Клими од Кавадарци и Конзули од Битола во рамки на Втората футсал лига.

Во следните две кола Астибо ќе биде без тренерот Митров, како и без Божинов и Николовски кои се позитивни на Ковид-19, додека пак Марковски е повреден.

Колку за потсетување, Астибо во Велес допатува преполовен на дербито против Кеги Моби кое го загуби со високи 8:1.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!