Европски ФудбалФудбал

Ашраф Хакими е нов играч на ПСЖ, познати сите детали

ПСЖ за новата сезона се засили со Ашраф Хакими од шампионот на Италија, Интер. 22-годишниот играч ќе стави потпис на договор до 2026 година.

Интер од дефанзивецот ќе добие 60 милиони евра плус десет милиолни евра во бонуси, а платата на Мароканецот ќе изнесува 8 милиони евра плус два милиони евра изразени во бонуси.

Интер направи добра „зделка“ бидејќи пред само една година го плати 40 милиони евра.

Пред Интер, Хакими настапуваше за Борусија Дортмунд и Реал Мадрид.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!