ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Артим Шаќири се враќа во Шкендија како спортски директор ?

Македонската фудбалска легенда Артим Шаќири е многу блиску до функцијата нов спортски директор на актуелниот фудбалски шампион Шкендија, дознава „Опен-ТВ“.

Според информациите кои ги објави овој медиум Шаќири денес бил на тренингот на Шкендија во Тетово. 48-годишниот стружанец тренер последно беше дел од швајцарски Шафхаузен, а како тренер ги водеше уште и Фљамуртари, Пемброк, Кукс, а во Шкендија беше во од 2012 до 2013.

Некогашниот репрезентативец и играч од среден ред го носеше дресот на Шкендија во 2007 години каде одигра 25 натпревари и постигна седум погодоци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!