Европски ФудбалФудбал

Артета: Корона ? Верувам дека властите имаат план А, Б и па и план В

Короната од ден на ден се проширува во Премиер лигата, поради што досега се одложени дури девет натпревари. Се поставува и прашањето дали е потребно целосно прекинување на натпреварувањето.

„Властите ќе донесат одлука дали ќе играме или не, но мора да бидеме целосно свесни за причините за секоја одлука. Мислам дека ќе се најде решение. Знаевме дека постои опасност од кроната уште пред почетокот на сезоната. Верувам дека лидерите имаат план А, план Б и план В“, изјави Артета.

„Топчиите“ во сабота од 18.30 часот ќе играат против Лидс во 18. коло од Премиер лигата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!