ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Арсими подобар на тестот против третолигашот Новаци

Новиот второлигаш Арсими одигра контролен натпревар против третолигашот Новаци, кој го доби со резултат од 2:1.

Првиот погодок беше автогол за водство на Арсими, а пак вториот гол по стигна новото засилување Емир Алиу.

За Новаци единствен стрелец на овој пријателски натпревар беше Стефан Јовановски.

Во новата сезона од Втора лига, Арсими влегува со цел атак на високите места од табелата, додека пак Новаци најавува напад на врвот од табелата во Трета лига – Југозапад и кам-бек во второлигашкото друштво.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!