ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Арменд Алими успешно опериран, ќе паузира околу шест месеци

Новото засилување на Работнички, Арменд Алими, денеска имаше успешна операција на тетивата на левата нога. Тој се повреди на подготовките во Анталија, а деталните лекарски прегледи покажаа дека ќе мора да биде извршен хируршки зафат за санирање на повредата.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Првичните проценки се дека претстои рехабилитациски процес од околу шест месеци.

Сите во ФК Работнички на Арменд Алими му посакуваат успешно опоравување и да се врати уште посилен на фудбалскиот терен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!