ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Арменд Алими е нов фудбалер на Работнички

Македонскиот прволигаш Работнички доби огромно засилување откако искусниот играч за врска Арменд Алими и официјално стави потпис на договор со „романтичарите“.

Интерес за 34-годишникот имаше и од Шкупи, но есенскиот првак не ја доби битката со „романтичарите“ со што Алими кој беше член на Шкендија од 2014 година кариерата ја продолжува во Работнички.

Алими во кариерата играше уште и за Ермис, Неа Саламис, Еребро, Истра 1961, Милано од Куманово и Башкими.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!