ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Арбер Шала поради лични причини се раздели со Ренова и се враќа во Косово

Косовскиот интернационалец Арбер Шала си заминува од Ренова, откако фудбалерот поради лични причини го раскина договорот со „гипсарите“ и се враќа во Косово.

28-годишниот дефанзивец одигра само една полусезона со клубот од Џепчиште. Шала во својата кариера има настапувано во Косово играше за Дуќанџини, Лирија, Дрита, Хавајлија и Гњиљане, додека во Албанија беше дел од Камза и Љачи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!