ФудбалФудбал - Останато

Апел за помош: Да бидеме хумани и да му помогнеме на фудбалерот Васко Јошески!

На 35-годишниот прилепчанец Васко Јошески му беше дијагностициран Ковид-19. Лекувањато започна во општата болница во Прилеп, но поради неговата здравствена состојба која значително му се влоши од 25.11.2020 е хоспитализиран во приватната клика „Аџибадем Систина“. Семејството е финансиски немоќно да ги обезбеди средствата, затоа ве замолуваме сите хумани граѓани да донирате за Васко повторно да биде заедно со своите две мали деца, стои во апелот.

Васко Јошески е фудбалер на ФК Врбјани од Прилеп.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!