ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Антонио Каланоски е најново засилување за Силекс

Второлигашот Силекс од Кратово пред настапите во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА се засили со Антонио Каланоски, кој реши да ја напушти Струмица и Беласица, која исто така, испадна од Прва лига и во следната сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Исток.

Во својата кариера покрај за Беласица, 27-годишникот има настапувано и за Охрид, Металург, Локомотива Бентоекспорт, Напредок, Еуромилк ГЛ, Младост Царев Двор, Силекс, Борец, Струга Трим Лум, Победа и Тетекс.

Кратовчани во квалификациите за КЛ ќе играат двомеч со Петрокуб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!