ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Андреј Ричков е нов фудбалер на Пелистер

Битолски Пелистер ја засили одбраната со Андреј Ричков за пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ГИ ВАШИТЕ АПАРТМАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

23-годишниот десен бек доаѓа од редовите на Каменица Саса, а претходно има настапувано за Осогово, Борец, Пехчево и Вардар.

Ричков подготовки ги помина во Вардар, но сепак се одлучи да се пресели во Битола поради поголема минутажа.

Пелистер е на дното од табелата со само 5 освоени бодови, претходните денови како и во следните денови се засилува на сите позиции со цел да избори опстанок во фудбалската елита на Македонија иако тоа е навистина тешка задача.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!