ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Андонов: Подготвени сме да продолжиме со добрите игри и резултати

Зоран Андонов, без сомнение, треба да биде еден од адутите на шефот на стручниот штаб Емил Грнев и за денешниот натпревар на Кит Го против гевгелиски Кожуф во 18. коло од Втората лига – Исток.

По одличната победа од 0-2 на гостувањето против Слога Виница во првото пролетно коло, за фудбалерите на Кит Го сега сериозен е мотивот за продолжување на успешните игри и на дербито против Кожуф.

„Не очекува интересен натпревар на домашен терен против искусна екипа како Кожуф, составена од квалитетни играчи кои долго играат заедно. Подготвени сме да продолжиме со добрите игри и резултати. Претходниот триумф против Слога носи дополнителен мотив кај секој од нас за надигрување со Кожуф која е одлична екипа од горниот дел на табелата. Носени од одличната атмосфера во тимот верувам дека на крај повторно ќе завршиме со позитивен резултат“ – вели Андонов.

Пларент Салихи од Тетово ќе биде главен судија на натпреварот а ќе му помагаат сограѓаните Љиворека и Идризи. Четврти судија ќе биде Никола Русевски од Скопје. Делегат на натпреварот ќе биде Добре Марков од Пробиштип. Контролор на средбата ќе биде Ѓорѓе Гоцевски од Струмица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!