Европски ФудбалФудбал

Анчелоти со изјава за Роналдо ги збесна фановите на Португалецот

Јувентус и ПСЖ ги започнаа преговорите околу преселбата на Кристијано Роналдо на „Паркот на принцовите“ од новата сезона. Според последни пишувања во италијанските медиуми преговорите може да вродат со плод, бидејќи двата клубови се блиску до конечен договор.

Новиот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти за португалската ѕвезда го изјави следното:

„Еден италијански новинар ме праша дали поминува времето Роналдо. Да, му реков дека поминува. Порано постигнуваше по 50 голови во сезона, сега е на 30, значи дека успорува.“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!