ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Алпај Јусуф спогодбено се раздели со прволигашот Скопје

Алпај Јусуф и прволигашот Скопје спогодбено се разделија по 14 кола во Првата македонска фудбалска лига.

24-годишниот играч за врска летото пристигна во Автокоманда, но уште пред да заврши есенската полусезона си заминува од екипата на Скопје и кариерата ја продолжува во нов клуб.

Во својата кариера Јусуф има настапувано за Кадино, Пехчево, Силекс, Пелистер, Локомотива-Бентоекспорт и Милано.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!