ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Алпај Јусуф се раздели со Кит-Го

Младиот Алпај Јусуф се раздели со второлигашот Кит Го од Пехчево и ќе бара нов клуб за продолжување на својата кариера.

22-годишниот играч за врска во Пехчево се задржа само една полусезона, а во Кит Го пристигна од редовите на прволигашот Силекс од Кратово. Во својата кариера Јусуф покрај Кит Го и Силекс има играно и за Милано и Локомотива – Бентоекспорт.

Кит Го на 11. јануари ги стартува зимските подготовки за продолжението од сезоната во Втората лига – Исток.

Поврзани Наслови

Еден Коментар

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!