ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Алпај Јусуф најново засилување за Пелистер

Прволигашот Пелистер денес се засили со Алпај Јусуф кој во Битола доаѓа од редовите на второлигашот Кадино.

23-годишниот играч за врска во Кадино се задржа една полусезона, а во својата кариера има настапувано и за Кит Го од Пехчево, Силекс, Локомотива – Бентоекспорт и Милано.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!