ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Алпај Јусуф е нов играч на Скопје

Прволигашот Скопје за новата сезона од ПМФЛ се засили со играчот за врска Алпај Јусуф, кој во Автокоманда доаѓа од редовите на битолски Пелистер.

24-годишникот во својата кариера има настапувано и за Кадино, Пехчево, Силекс, Локомотива – Бентоекспорт и Милано.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!