Европски ФудбалФудбал

Алиоски веќе во јануари се враќа во Европа – потпишува за клуб од Серија А!

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски веќе во јануари би можел да се врати во Серија А, а според италијанските медиуми, голем интерес за услугите на македонскиот фудбалер има екипата на Верона.

Алиоски после Лидс се одлучи да ја напушти Англија и Европа и да направи трансфер во Саудиска Арабија во редовите на Ал Ахли. Покрај неговиот сегашен клуб интерес покажаа уште неколку европски клубови.

Во својата кариера Алиоски го носеше дресот на Лугано, Шафхаузен и беше дел од младинскиот тим на Јанг Бојс во Швајцарија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!