РакометРакомет - Суперлига

Александар Тренчевски нов играч на Прилеп!

Кружниот напаѓач Александар Тренчевски во пролетната полусезона ќе ги брани боите во екипата на Прилеп. Станува збор за искусен ракометар кој е повратник во екипата на Прилеп. Во својата кариера Тренчевски има настапувано за Зомимак Струмица, Вардар Јуниор, Струга, Паргас ИФ и последно за екипата на Астарион.

Прилеп одлично отвори во новата сезона и има големи шанси да обезбеди пласман во плеј-офот на три натпревари до крајот на регуларниот дел.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!