Европски ФудбалФудбал

Александар Трајковски кариерата ја продолжува во Саудиска Арабија: Потпиша за Ал-Фајха

Македонскиот фудбалски репрезентативец Алексаднар Трајковски кариерата ја продолжува во Саудиска Арабија. Трајковски стави потпис на договор со саудискиот прволигаш Ал-Фајха.

По Езџан Алиоски, Трајковски ќе биде втор македонски репрезентативец кој ќе настапува во шампионатот на Саудиска Арабија.

Вредноста на трансферот на Трајковски е 1.5 милиони евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!