ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Александар Ѓорѓиески ново засилување за Македонија ЃП

Александар Ѓорѓиески е второ засилување за прволигашот Македонија Ѓорче Петров. Младиот играч за врска денес беше претставен како ново засилување, а во редовите на „лавовите“ доаѓа од велешки Борец.

Во својата кариера 21-годишниот охриѓанец има настапувано и за Охрид, Вардар и Еуромилк ГЛ.

Прехтодно, „лавовите“ се засилија со Христијан Пецов и Бојан Илиевски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!