ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Академија Пандев загуби на контролката во Анталија од Лапи

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев денес го одигра вториот контролен натпревар во Анталија и истиот го загуби со 2:0 од косовската екипа Лапи.

Стрелци за екипата од Косово беа Малиќи и Пепоши. На првиот контролен натпревар „пандевци“ против српски Нови Пазар одигра 1:1.

Следната контролка ќе биде против Крилја Советов, а последниот контролен тест за Академија Пандев на турско тло ќе биде против ЦСКА Софија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!