ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Академија Пандев убедливо поразена од косовскиот шампион Балкани на пријателски меч

Македонскиот вицешампион Академија Пандев претрпе висок пораз на првиот пријателски меч, откако со 1:6 загуби од косовскиот шампион Балкани.

„Пандевци“ целосно потфрлија во вториот дел од мечот кога примија дури четири погодоци. Првиот дел од мечот заврши со водство од 1:2 за косовскиот тим.

Струмичани со подготовките продолжуваа во Банско, Бугарија каде ќе бидат одиграни уште три пријателски натпревари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!