ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Академија Пандев ремизираше со Арберија во Анталија

Академија Пандев денес го одигра првиот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Македонскиот прволигаш за противник го имаше Арберија од Косово, а натпреварот заврши без победник со резултат 1:1. Стрелец на погодокот за Академија Пандев беше Марјан Радески.

Квалитетен и одличен натпревар за струмичкиот тим предводен од Васоски за да се увидат добрите и лошите страни на екипата кои ќе треба да се поправат во идинна.

Следниот контролен натпревар „пандевци“ го играат на 28. јануари против Лвив од Украина.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!