ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Академија Пандев ремизираше на контролката со Нови Пазар во Анталија

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев денес го одигра првиот контролен натпревар во рамки на подготовките во Анталија, каде против српски Нови Пазар ремизираше играјќи 1:1.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Србите први дојдоа до водство уште на стартот од мечот со гол од пенал, додека пак погодокот за Академија Пандев го постигна новото засилување Пепи Ѓеорѓиев.

Тренерот Стојчев последните 30-тина минути од мечот ги одиграл со помлади играчи кои имаат помала минутажа.

Следен тест за „пандевци“ во Анталија ќе биде косовски Лапи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!