ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Академија Пандев подобра од Работнички на тестот во Струмица

Академија Пандев денес го одигра првиот контролен натпревар во подготовките за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

„Пандевци“ на СЦ „Пандев“ во Струмица со 2:0 славеа над „романтичарите“. За екипата на Работнички ова е трет контролен натпревар со скор од два порази и едно реми. Претходно, Работнички загуби од Тиквеш со 3:1, Македонија ЃП со 3:1, додека со Напредак од Крушевац одигра 0:0.

Академија Пандев пред заминувањето на подготовките во Банско ќе одигра уште два теста против Скопје и Детонит.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!