ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Академија Пандев ја продолжи соработката со Димовски и Ферати

Академија Пандев ја продолжи соработката со Бесник Ферати и Бојан Димовски во следните две години.

Претходно, „Пандевци“ како ново засилување го промовираа Мартин Мирчевски од Вардар. Струмичкиот прволигаш минатата недела ги започна подготовките за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига предводен од Александар Васоски кој ќе биде кормилар на тимот и во следната сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!