Куп на МакедонијаФудбал

Академија Пандев и Силекс ќе се борат за Куп-трофејот на Националната арена „Тодор Проески“

Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница на Управниот Одбор ги одреди термините за финалињата во Купот на Македонија во сите конкуренција.

Академија Пандев и Силекс ќе се борат за Куп-трофеј во сениорска конкунреција на Националната арена „Тодор Проески“, а финалето е закажано за 19. мај.

Финалињата од Купот на Македонија кај помлади пионери, пионери, кадети и младинци ќе се одиграат на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ на ФФМ.

– Куп на Македонија (помлади пионери), 25. мај 2021. Т.Ц. „Петар Милошевски“, Скопје; 

– Куп на Македонија (пионери), 25. мај 2021. Т.Ц. „Петар Милошевски“, Скопје; 

– Куп на Македонија (кадети), 25. мај 2021. Т.Ц. „Петар Милошевски“, Скопје; 

– Куп на Македонија (младинци), 25. мај 2021. Т.Ц. „Петар Милошевски“, Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!