ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Академија Пандев е првиот македонски фудбалски клуб со своја FIFA Pro Club екипа

Академија Пандев е првиот македонски фудбалски клуб со своја FIFA Pro Club екипа која ќе учествува во балкански и европски лиги, купови и други натпреварувања.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Академија Пандев еСпорт е составена од повеќе македонски Pro Club играчи, а вклучува и играчи од други земји: Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија.

„Инаку, FIFA Pro Club е специјален модул во кој секој играч од својата играчка конзола креира виртуелен фудбалер со кој игра за време на натпреварите, почитувајќи ја својата позиција на теренот и стратегиите на тимот. Се игра 11 против 11 и секој играч игра преку своја посебна конзола онлајн. Следете нè за повеќе информации за Академија Пандев еСпорт“, велат од струмичкиот прволигаш.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!