ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ајрадин Цуцули ја засили Воска Спорт

Охридскиот второлигаш Воска Спорт го претстави Ајрадин Цуцули како најново засилување за новата сезона.

29-годишниот централен дефанзивец кој во Охрид доаѓа од редовите на Гостивар, стави потпис на едногодишен договор, а во својата кариера претходно настапуваше и за Охрид, Велазерими и Феризај од Косово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!