ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ајрадин Цуцули е најново засилување за Гостивар

Второлигашот Гостивар денес претстави уште едно засилување за пролетниот дел од Втората фудбалска лига – Запад. Најново засилување во екипата од Гостивар е Ајрадин Цуцули кој доаѓа од редовите на Охрид.

Цуцули е четврто засилување, а претходно во Гостивар пристигнаа Муарем Муарем, Хусеин Димири и Ринор Ајдини.

Во својата кариера 29-годишникот покрај за Охрид има настапувано и за Врапчиште, Велазерими, Тетекс и косовски Феризај.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!