ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Агон Хајредини е најново засилување за Велешта

Второлигашот Велешта се засили со играчот за врска Агон Хајредини.

20-годишниот играч во Велешта доаѓа од редовите на прволигашот Струга Трим Лум, а во својта кариера бил дел и од екипите на Дрита од Боговиње, Шкендија, Караорман и Академија Пандев 10 од Охрид.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!