ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Агон Елмази е најново засилување за Тетекс

Агон Елмази е шесто зимско засилување за македонскиот второлигаш Тетекс. Станува збор за 20-годишен фудбалер кој игра како задни везни и доаѓа од второлигашот Гостивар.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Претходно во својата кариера има настапувано за второлигаш од Словачка, Бардејов и МФК Михаловце У-19 и ФК Шкендија У-21.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!