ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Абдули го напушти второлигашот Гостивар

Голманот Бехар Абдули го напушти второлигашот Гостивар и реши кариерата да ја продолжи во нов клуб.

24-годишниот Абдули во својата кариера има настапувано во Маџари Солударост, потоа во радовишка Плачковица, Гоблен Јуниор, Фортуна и последно во екипата на Гостивар.

Како што дознава Спортска Мрежа интерес за Абдули има, а веќе тој добил и неколку понуди.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!