Останато

Зимско Национално Првенство во пливање

На 12-13.12.2020 на базенот Борис Трајковски ќе се одржи Зимското Национално Првенство во пливање. На првенството ќе бидат застапени следните категории:

Помлади пионери/ки – пливачи родени 2008 и помлади

Постари пионери/ки – пливачи родени 2006/2007

Кадети/ки – пливачи родени 2004/2005

Младинци/ки – пливачи родени 2002/2003

Сениори/ки – пливачи родени 2001 и постари

Поради протоколите и мерките за заштита од коронавирусот натпреварот ќе биде без публика.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!