РакометРакомет - Суперлига

Пролет го победи Радовиш и чекори кон плеј-оф

Ракометарите на Тинекс Пролет запишаа нова победа над Радовиш со 27:21 во меч од 12. коло од групата А од Суперлигата. Во првиот дел од натпреварот радовишани му парираа на домаќинот и на полувреме резултатот беше 13:12. Во вториот дел од натпреварот Пролет покажа квалитет и доминација и успешно запиша нова победа.

Тинекс Пролет по десет одиграни натпревари е на второто место на табелата и е сигурен на патот кон обезбедување на плеј-оф, додека Радовиш ќе игра во плеј-аутот.

Најдобар играч кај Тинекс Пролет беше Пејовиќ со десет гола, додека кај гостите од Радовиш најдобар беше Илиев со седум погодоци.

Поврзани Наслови
Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!