ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Дерби меѓу Њу Јорк и Беса Влазрими, Маџари гостува кај Риниа

Денес се игра 7. вонредно коло од Третата лига – Север. Дерби натпревар меѓу Њу Јорк и лидерот Беса Влазрими, Маџари Солидарност гостува кај Риниа каде ја добива фаворитската улога, Локомотива Бентоекспорт домаќин на Илиден.

Дерби од дното меѓу домаќинот Башкими и Речица, Студена Вода на домашен терен ќе игра против „фенерџијата“ Волково, ССК Нова ја чека разиграната екипа на Њу Старс, Петровец ќе има тешка задача против одличната Фортуна, Аердром домаќин на Раштак.

Сите натпревари започнуваат во 13:30 часот и ќе бидат одиграни без присуство на публика, согласно мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!