Останато

49-годишниот Стаменковски со 51 склек за 29 секунди!

Бошко Стаменковски од Македонска Каменица е светски и европски шампион во „пауерлифтинг“ дисциплина „бенч-прес“. Македонецот кој никој го нема победено во склекови. 2525 склекови за 60 минути – нов светски рекорд на Стаменковски!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!