ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

16-годишниот Андреј Велков го потпиша својот прв професионален договор со Академија Пандев

16-годишниот Андреј Велков го потпиша својот прв професионален договор со Академија Пандев.

„Перспективниот лев бек кој воедно е и репрезентативец на Македонија во селекцијата У-17, е еден од фудбалерите во кои сме сигурни дека во иднина ќе биде важен дел од сениорскиот состав. Веруваме во квалитетите на нашите млади фудбалери и фокусот на клубот ќе остане кон нивен правилен развој“, велат од прволигашот Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!