Турнири

16 екипи, во четири групи ќе се борат за високи парични награди на Меморијалниот турнир „Влатко Петров“

Вчера беше извлечена ждрепката за Меморијалниот турнир во мал фудбал „Влатко Петров“ со што се познати групите и екипите кои ќе се натпреваруваат на 22-то издание.

16 екипи поделение во 4 групи ќе водат борба за високи парични награди.

  • Групи:

Група А

1. Профи арт дизајн

2. Драгеви ДООЕЛ

3. Гостилница кај Џек

4. Партизани

Група Б

1. Матива

2. Винска куќа Радање

3. Колегите на Влатко

4. Фаланга Штип

Група В

1. Адрија комерц

2. Чардаклија

3. КПД Штип

4. Лорд

Група Г

1. Застава Компани

2. СВР Штип

3. Ел Пасо

4. Алфакан Лидер Свети Николе

Турнирот кој се игра во штипска Чардаклија во подобрени услови стартува утре со првите натпревари.

Официјалниот дел од почетокот на турнирот е закажан во 20 часот со првиот натпревар помеѓу Чардаклија и Лорд, а вториот меч за првата вечер од турнирот е меѓу Драгоеви ДООЕЛ и Партизани.

Дополнително ќе биде објавен целосниот распоред за сите натпревари.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Влатко Петров 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!